3. ročník Vranovské medové dní  21-22.10.2022

Oznamujem širokej včelárskej verejnosti termín konania Vranovských medových dní je naplánovaný na 21-22. októbra 2022 ,tradične v Mestskom dome kultúry vo Vranove nad Topľou .

Prvý deň je 21. októbra je sa budeme venovať  v spolupráci s mestským odborom školstva hlavne naším potencionálnym nástupcom a následníkom,  deťom materských škôl a  žiakov od prvého po deviaty ročník Vranovských škôl. Vyhodnotením súťaže v maľovaní ,,Včely a včelár očami deti “  prednáškami o tom ako funguje včelie spoločenstvo  ,  ukážky živých včiel a ich  produktov a hlavne ochutnávkou medu , ktorá je súčasťou súťaže o Najlepší med Vranovského regiónu.

Viacej sa chcem zamerať a informovať bližšie na deň 22.októbra k naším súťažiam Najlepší  o med a medovinu Vranovského regiónu. Každý  kto sa bude chcieť zúčastniť súťaže  či  v mede alebo medovine poprosil by som doručiť vzorky  od  20.09.2022 do 18.10.2022 buď do predajne včelárskych potrieb  pána Mgr.  Kladného  alebo  predsedovi –  Sedliská 297.  Maximálny počet medov sme stanovili na 30 ks medovina nie je limitovaná. Vzhľadom k tomu že sa tu malo vyskytuje medovicový med nebudeme robiť žiadne kategórie všetky budú hodnotené ako kvetové.    Medy by mali byť tekuté,  bez etikety. Pri preberaní sa medu a medovine  pridelí číslo a príjem  sa podpíše. Aby ich  mohli hodnotiace komisie  ,  ktoré máme pripravené vyhodnotiť . Hodnotiaca komisia  pre med bude  päť členná  pod vedením Ing. Ivan Balaž  z Prešova ,ktorý ma potrebne školenia a skúsenosti s podobnými  akciami .  U medu  sa budú   premeriavať ich základne  parametre a potom  sa urobí ich Degustácia  – senzorické hodnotenie. Plánujeme udeliť za med a medovinu  po  5 cien od piateho po prvé miesto mali by to byť včelárske veci   a pomôcky. Medovinu bude takisto hodnotiť päť členná komisia   a uvidíme podľa situácie aká bude v čase konania našej akcie .Potom by sa spočítali hlasy  ľudí a výsledky komisie a urobilo by sa záverečné  vyhodnotenie  toho 22. októbra čas sa upresní. Chcel by som Vás všetkých pozvať na prednášky , ktoré budú prebiehať počas dňa a bude aj možnosť dokúpiť pomôcky na včelárenie a vymeniť vosk za medzistienky.